Logo RUBAN

Do strony głównej

Informacje o firmie Dane teleadresowe Katalog produktów Vade-mecum


Szanowni Państwo,

Mam zaszczyt przedstawić Państwu  najwyższej jakości i wydajności farby belgijskich producentów: firmy  Vibol i Paulypaint, sprawdzonych i uznanych na rynku zabezpieczeń antykorozyjnych, zarówno w kraju jak i na świecie. Farby te pozwolą Państwu na łatwe i szybkie pokrywanie powierzchni metalowych,  tworzyw sztucznych oraz maszyn i urządzeń. Farby proponowane przez nas spełniają wszelkie oczekiwania stawiane przed nowoczesnymi systemami powłokowymi. 

Ich dobór zależy od:
- środowiska korozyjnego ( warunków eksploatacji )
- możliwości klasy oczyszczenia powierzchni
- oczekiwanego okresu trwałości
- możliwości ekonomicznych inwestora 

Proponujemy między innymi:
* stal i stal nierdzewną
* metale nieżelazne – cynk, aluminium
* tworzywa sztuczne    
w tym:
- podkład ( grunt ) szybkoschnący z fosforanem cynku
- podkład zdatny do spawania - alkidowy, epoksydowy
- podkład o dużej zawartości cynku - jedno i dwuskładnikowy
- podkład grubo-powłokowy na gorzej przygotowane powierzchnie
- podkład na powierzchnie galwaniczne
-
podkład odporny na wysokie temperatury ( 300 – 600 °C )
-
farba szybkoschnąca nawierzchniową błyszcząca o trwałym kolorze – alkidowa, poliuretanowa
- farba nawierzchniowa silikonowa odporna na uderzenia ( młotkowa )
- farba nawierzchniowa odporna na substancje chemiczne – szczególnie kwasy
- farba nawierzchniowa odporna na światło – poliuretanowa
- farba nawierzchniowa odporna na wysokie temperatury ( 300 – 600 °C )

Farby podkładowe i nawierzchniowe

Oferujemy Państwu trwale, profesjonalne farby podkładowe i nawierzchniowe o zróżnicowanym składzie. Do naszego aktualnego katalogu produktowego wchodzą m.in. farby podkładowe z dużym wkładem cynku jedno- oraz dwuskładnikowe, a także poliuretanowe i alkidowe wiodących producentów: Vibol i PaulyPaint.

Farby nawierzchniowe dla lepszej ochrony stalowych powierzchni

Nasi Klienci chętnie wybierają także farby nawierzchniowe z podwyższoną zawartością ciał stałych, które tworzą zwartą powłokę odpowiednią do kompleksowej ochrony powierzchni wykonanych ze stali.


Farby poliuretanowe

Nasza firma proponuje Państwu profesjonalne, dwuskładnikowe farby poliuretanowe utwardzane chemicznie. Do naszej oferty wchodzą wyłącznie najwyższej jakości produkty, które charakteryzują się podwyższoną odpornością na działanie chemii, preparatów do pielęgnacji powierzchni oraz bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych.

Oferowane przez P.P.H. Ruban farby poliuretanowe mogą być z powodzeniem wykorzystywane do malowania zróżnicowanych powierzchni wykonanych z drewna, stali oraz metali nieżelaznych.


Farby antykorozyjne

Nasza oferta została uzupełniona o niewrażliwe na działanie czynników zewnętrznych farby antykorozyjne (z aktywnymi pigmentami antykorozyjnymi).

Wszystkie produkty z tej kategorii mogą są z powodzeniem wykorzystywane do zabezpieczania powierzchni płaskich i bardziej złożonych elementów, do których produkcji wykorzystano:

  • metale żelazne,
  • lekkie metale nieżelazne.
W Państwa ręce oddajemy profesjonalne farby antykorozyjne do pokrywania balustrad, wsporników, elementów konstrukcyjnych mostów, zbiorników, maszyn oraz wielu innych.

Ceny  farb podkładowych, jak i nawierzchniowych praktycznie nie są uzależnione od koloru w systemie RAL.    

Na podkreślenie zasługuje fakt, że do farb firmy VIBOL można użyć najtańszego rozcieńczalnika karbomidowego nie tracąc zarazem nic z ich właściwości.

W przypadku zainteresowania się naszą ofertą, istnieje możliwość dokonania praktycznej prezentacji działania naszych farb wraz z  doradztwem technicznym. Przedstawimy również wymagane dokumenty, atesty oraz certyfikaty.

Katalog produktów zamieszczony na naszych stronach, składa się z kart technicznych farb z podziałem na podkładowe i nawierzchniowe oraz podstawowego vademecum. Podczas wszelkich rozmów oraz korespondencji prosimy o posługiwanie się numerem technicznym umiejscowionym w prawym górnym rogu karty technicznej.

Firma RUBAN jest  wyłącznym przedstawicielem producenta NV VIBOL w Polsce.